- Hoşgeldiniz - Sitemizde 55 Kategoride 50556 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD’de Çin konsolosluğuna silahlı saldırı düzenlendi

02 Ağustos 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya»ABD’de Çin konsolosluğuna silahlı saldırı düzenlendi
ABD’de Çin konsolosluğuna silahlı saldırı düzenlendi

ABD’nin Los Angeles şehrinde bulunan Çin konsolosluğu binasına ateş açan bir adam daha sonra kendi arabasının yanında intihar etti. Polisin açıklamasına göre sabah saat 6 sıralarında gerçekleştirilen saldırıda herhangi can kaybı ya da yaralanma olmadı.

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINACAK

Los Angeles Emniyet Müdürlüğü’nden Michael Lopez saldırının konsolosluk açık değilken gerçekleştiği bilgisini verdi. Lopez’e göre konsolosluk binasına çok kez ateş edildiği de gelen bilgiler arasında.

Habertürk’ün haberine göre; Çin Konsolosluğu ise olayın son derece endişe verici olduğunu belirtti ve ABD yetkililerinden binanın ve binada çalışan diplomatların güvenliğini sağlayacak gerekli önlemlerin alınmasını istedi. Çin, açıklamasına olayın tüm yönleriyle derinlemesine açığa çıkarılmasını da istedi.

ABD'de Çin konsolosluğuna silahlı saldırı düzenlendi

SALDIRGAN 60 YAŞLARINDA

Yetkililer saldırganın kimliğini henüz belirleyemezken, Çin’in devlet kontrolündeki haber ajansı Zinhua saldırganın Asya görünümlü ve 60’lı yaşlarında olduğunu iddia etti.

Çin basınına göre saldırgan 17 el ateş ederken, konsolosluk binasının ön cephesinde ve pencerelerinde mermi izleri görüldü. 2011 yılında da Çin asıllı bir ABD vatandaşı aynı binaya ateş ettiği için polis tarafından tutuklanmış ve o olayda da herhangi bir yaralanma ya da can kaybı olmamıştı.

ABD'de Çin konsolosluğuna silahlı saldırı düzenlendi

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
    sondakikaseo paketi
    sağlık