dekarasyon

Feng Shui Ofis Dekorasyonu

By  | 

Feng Shui Ofis Dekorasyonu dönemiFeng Shui ofis dekorasyonu ile dizayn edeceğiniz ofisinizde çok daha mutlu saatler geçirebilir, başarınızı ve iş motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Ofis kapınıza dikkat edin!
Feng Shui ile ofisinizi dizayn ederken öncelikle kapınızın doğru şekilde konumlandığından kararlı olun. Ofis kapınızın rağmenızda başka bir ofis kapısı, wc ya da mutfak kapısı olmamasına özen gösterin.

Sırtınızı sağlama alın!

Feng Shui ofis dekorasyonu

Masanızda otururken pencere yahut kapıya sırtınızı vermemelisiniz. Sırtınızı duvara yaslayabileceğiniz bir şekilde masa pozisyonunuzun olması verimliliğinizi de artıracaktır.

Masanız yönü önemli
Feng Shui ofis dekorasyonu

Eğer devamlı masa başındaysanız ve bu süre içinde yaratıcı olmanız gerekiyorsa, masanızı batı yönüne yerleştirmelisiniz. Devamlı hareket halindeyseniz, masanızın batı yönünde olmasında fayda var.

Dağınıklıktan kaçının
İş esnasında koşuşturmacadan ve stresten ötürü devamlı dağınık bir ruh hali içinde olabilirsiniz fakat masanızın üzerinde kağıtların, çöplerin ve üst üste dizilmiş dosyaların olmamasına dikkat edin.

Rağmenız boş olsun
Oturduğunuz yerde karşınıza bakmış olduğunuzda boş bir duvar görmek zihninizin her zaman temiz kalmasını sağlayacaktır.

Gün ışığından yararlanın
Gün içerisinde yeteri miktarda gün ışığı alabilecek durumdayken ışıkları kapatın, perdeleri, stor ve jaluzileri açın. Doğadan ilham alın!

Ofis büyüklüğü bakımından mobilya seçin
Ufacık bir ofis odasında büyük mobilyaların sizi boğacağı benzer biçimde kocaman bir ofis odasındaki minik mobilyalar da size eksiklik hissi verecektir.

Feng Shui’ye nazaran bolluk Köşesi
Feng Shui temel olarak bir enerjidir. Bu felsefeye Feng Shui’nin kişiye mutluluk, sıhhat, rahatlık, başarı ve zenginlik getirmesi beklenir. Bu felsefenin öncelikli koşyüce temizlik ve sadeliktir. Ofisinizde Feng Shui kurallarını uygulamak için öncelikle fazlalıklardan arınmalısınız. Ofisinizde size negatif insanları ve durumları hatırlatacak eşyalar bulundurmamalısınız. Bu eşyalar yüksek miktarda negatif enerji yüklüdür ve çalışma motivasyonunuzu örseler. Bu eşyaların bulunmaması ofisinizin enerjisini temiz meblağ ve yeni ve güzel enerjilerin yaşamınıza girmesini sağlar.

Bereket köşesi, ofisinizin sol tarafında olmalıdır. Bu köşe sizin refahınızı ve zenginliğinizi etkisinde bırakır. Balık figürü özellikle bereketi simgeler. Ofisinizin sol tarafına bir akvaryum koymanız size bolluğu getirecektir. Bununla birlikte doğal ki zihninizde de bolluk bolluk düşüncesi olmalıdır. Böylelikle işleriniz çok daha rast gidecek ve projeleriniz başarı ile neticelanacaktır.

Feng Shui Kariyer Yönü
Feng Shui’ye bakılırsa başarılı bir kariyer için odanız aydınlık olmalıdır. Bunun için güneş ışığından maksimum verim alınmalıdır ve masa üstü aydınlatmalar da unutulmamalıdır. Güneş gören ve aşırı ısınmayan odalar Feng Shui için idealdir. Aşırı sıcak odalar çalışma motivasyonunu düşürecektir.

Feng Shui’ye bakılırsa su parayı getirir. Ofisinizde içeriye doğru akan bir şelale olması, daha fazla müşteriyi ve dolayısıyla daha çok parayı iş yerinize çekecektir.

Feng Shui’ye bakılırsa kariyer yönü kuzey, kariyer elementi metaldir. Ofisinizin kuzey yönünü metal aktivitelerle aktive etmeniz kariyerinizin artan bir ivmeyle iyiye gitmesini sağlayacaktır.

Aynaların doğru yerde kullanılması çok önemlidir. Feng Shui’de yatak odalarında ayna tavsiye edilmese de ofiste kullanılabilir. Doğru yere yerleştirilen ayna müşterinizi ve paranızı ikiye katlamanızı sağlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fizik tedavi ve rehabilitasyon