dekarasyon

Motivasyonunuzu Arttıracak Ofis Dekorasyonu

By  | 

Evet, her geçen zamanda giderek yayılan motivasyon mevzusu bizleri ilk önce, bulunmuş olduğumuz alan içerisinde yakalama başlıyor. Aslen ilk nokta buradan başlıyor diyebiliriz. Evimizden çok, nerede vakit geçiriyoruz dediğimiz vakit aklımıza ilk gelen nokta, iş yerimiz şu demek oluyor ki ofisimiz oluyor.

Peki, ofise giderken nasıl gidiyoruz. İstekli, isteksiz mi? Evimizde kurduğumuz düzeni ve bizlere enerji veren dekoru, iş yerinde yakalıyor olmamız çok önemli bir nokta. Yurt haricinde çok yaygın bir tür olan evindeki yaşam alanı benzer biçimde bir ofis ortamı tasarlamak ve dekor etmek, pozitif yönde ve daha motive çalışmaya sebep oluyor.

İşe Ofis Işıklandırmasından Başlayın
Eğer ki karanlık bir ofisiniz varsa ilk işe ofis ışıklandırması ile başlayabilirsiniz. Mesela çalışma masanız cama değil de, duvara bakıyorsa duvarın rengi çok önemlidir. Dekoru, bir tüm olarak düşünmek gerekli. Işığın nereden geldiği, nasıl yansıdığını görmek ve masanızda duran sizi mutlu eden küçük objeler bile sizi motive etmeye yetecektir. Bayağı ve sıkıcı ofis idraksını bu sayede değiştirmiş olacaksınız.

Bitkiler İle Nefes Alın
İlk başlangıçta bahsettiğimiz gibi, çalışma alanlarında bulunan dekorasyon enerjinizi doğrudan etkileyecektir. Bitkisiz bir ofis olmaz, hem daha ferah görünecek bununla birlikte motivasyonunuzu arttıracaktır. Ve bunların hepsinin bir seviye içinde olması, işinizi de daha tertipli yapacağınız anlamına gelmektedir. Yaşam alanlarımızı canlı bitkiler ile renklendirmek ferahlık ve sükünet katacaktır. Ofisinizi iyi mi dekor ederseniz edin mutlaka bitkiler ile yapacağınız canlılık ruhunuza da yansıyacaktır.

Renklerinizi Belli Edin
Motivasyonunuzu Arttıracak Ofis Dekorasyonları,

Gmeşhurk giysilerimizde iyi mi canlı renklere yer veriyorsak, ofis dekorasyonunda beyaz alanlarda ufak ufak renkler çok enerjik ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Toplantıya gelen müşterileriniz öncelikle dekor hakkında güzel bir yorum, kesinlikle yapacaktır. Gelişen dijital çağ ile birlikte ofis ortamları giderek değişiklik göstermektedir. Güçlü konsantrasyon için ihtiyaç duyulan ilk şey, kalabalıktan ve karmaşadan uzak bir tasarım yapmaktır. örneğin, beyaz ve mavi şeklinde sakin renkler doğru kontrastı elde edecektir. Fakat renk dengesini doğru ayarlamak her şeyden önemlidir. Çok canlı bir dekor, çok parlak bir görüntü verip sizi ve zihninizi yorabilir. Beyaz renge eklenen sade bir renk sizi yormayacaktır. Renk seçimi psikolojik olarak insanı direkt etkilediği için, ofis için çok önemlidir.

Tablolar İle Olmak İstediğiniz Yerlerde Olun
Duvarlarınızda yapacağınız canlı tablolar ile ofisinizin tarzını ve sanatını oluşturabilirsiniz. Ofisinizde görünüm yok diye üzülmeyin, bu tablolara bir de dinlendirici ışık yansıttığınız zaman, başka manzaraya ihtiyacınız olmayacaktır. Duvarlarınıza renk verip, izlemeyi ihmal etmeyin.

Ofis Mobilyalarınız İle Rahatlığı Önceliğiniz Yapın
Motivasyonunuzu Arttıracak Ofis Dekorasyonları,

Artık bayağı koltuklar ve ciddi toplantı odalarının yerini, daha sıcak ve rahat renkleri tercih edebilirsiniz. Bir tasarım şirketinda çalışıyorsanız eğer, daha zıt renkleri bir arada görmüş olacaksınız fakat danışmanlık firması ise daha pastel tonları ile dekore edilmiştir. Aslına bakarsak meydana getirdiğinız iş ile ilgili dekorunuza yön veriyorsunuz. İyi bir iş ortamı yaratmak ve çalışanlamış olurınızın enerjisini arttırmak için ilk yapmanız gereken şey dekorasyonu değiştirmek olmalıdır. İşlerin daha iyi gittiğini ve insanoğluın daha güler yüzle ofise geldiklerini fark edeceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fizik tedavi ve rehabilitasyon